1969 yılında değerli büyüğümüz Hüseyin Uslu’nun Ünye’de ticari faaliyetlere başlamasıyla temelleri atılan Uslu Fındık, bu tarihte başlayan hikayesini yarım asırdır devam ettirmektedir. 1969’dan günümüze ülkemiz ve dünya ticaretindeki değişimlere her zaman uyum sağlayarak kendini güncelleyebilmiş ve zamanın gereksinimlerine uygun hareket etmeyi başarmıştır.

 

İlk yıllarında birkaç farklı alanda ticari faaliyette bulunulmakla beraber, bölgemiz ekonomisinde önemli yer tutan fındık ticaretine ağırlık verilmiştir.

 

Fındık ticareti ilk olarak üreticiden alınan kabuklu fındıkların herhangi bir işleme tabi tutulmaksızın fındık kırım fabrikalarına satışı şeklinde gerçekleştirilmiştir.

 

1982 yılında ilk fındık kırım fabrikası kurulup, işletilmeye başlanmıştır. Bu şekilde Uslu Fındık, faaliyet gösterdiği sektörde ilk sanayileşme hamlesini gerçekleştirmiştir.

 

2000 yılı içerisinde, o dönemde faaliyet gösterilen fabrika binasına ek olarak fındık kavurma hattı inşa edilmiştir. Böylece Uslu Fındık, fındığı kavurmuş ve işlemeye başlamıştır.

 

Bu yeni girişimle beraber farklı bir müşteri kitlesi ile buluşan Uslu Fındık, sahip olduğu yeni müşteri kitlesinin kalite, fiyat ve lojistik alanlarındaki beklentilerine yönelik aldığı doğru aksiyonlar sayesinde kısa sürede ciddi bir başarı yakalamış ve bu başarıda sürekliliği sağlamıştır.

 

Artan iş hacmi ile beraber üretim hattı ve lojistik imkanlarını sürekli genişletmeye devam etmiştir.

 

2008 yılında iş hacmindeki yükseliş, değişen müşteri talepleri ve gelişen teknolojinin gerisinde kalmamak için, bugün faaliyet gösterilen entegre tesisinin kurulumunu gerçekleştirmiştir. Kullanılan ileri teknoloji sayesinde her türlü işlenmiş fındığın üretimi yapılabilir hale gelmiştir. Bu sayede işlenmiş fındık ürününe ihtiyaç duyan endüstriyel alıcılar Uslu Fındık Kalitesiyle buluşmuşlardır.

 

Uslu fındık, bugün sektöründe herkes tarafından bilinen ve takip edilen firmalardan biri haline gelmiştir. Tüm tarafların kendisine duyduğu güven ve beklentinin her zamankinden daha fazla olduğunu bilmektedir. Bu bilinçle; fındığı daha fazla insana ulaştırmak ve hep daha iyisini yapmak arzusunda olan Uslu Fındık, kısa sürede en son teknolojiye sahip yeni entegre tesisinin yapımına başlayacaktır.


© Aralık 2013 - 2019 Uslu Fındık - www.uslufindik.com.tr